Brunnsparken Örebro – Våren 2012

5 jan
Brunnsparken Örebro
Brunnsparken Örebro

Januari
Torsdag 05 Jontez
Lördag 07 Donnez
Lördag 14 Wahlströms
Tisdag 17 Ej fastställt (Eftermiddagsdans)
Tisdag 17 Cavalkad *
Lördag 21 Streaplers
Tisdag 24 Edwings (Eftermiddagsdans)
Tisdag 24 Elisas *
Lördag 28 Titanix
Tisdag 31 Tång & Co (Eftermiddagsdans)
Tisdag 31 Martinez *

Februari
Lördag 04 Lasse Stefanz
Tisdag 07 Leif Hermanssons (Eftermiddagsdans)
Tisdag 07 Date *
Lördag 11 Casanovas
Tisdag 14 Cedrix (Eftermiddagsdans)
Tisdag 14 Drifters *
Lördag 18 Mats Bergmans
Tisdag 21 Holens (Eftermiddagsdans)
Tisdag 21 Kindbergs *
Lördag 25 Claes Lövgrens
Tisdag 28 Junix (Eftermiddagsdans)
Tisdag 28 Blender *

Mars
Lördag 03 Sannex
Tisdag 06 Lars Erikssons (Eftermiddagsdans)
Tisdag 06 Expanders *
Lördag 10 Donnez
Tisdag 13 Erik & Sölve (Eftermiddagsdans)
Tisdag 13 Titanix *
Lördag 17 Hedins
Tisdag 20 Janssons Orkester (Eftermiddagsdans)
Tisdag 20 Martinez *
Lördag 24 Bhonus
Tisdag 27 Löpsjötorparns (Eftermiddagsdans)
Tisdag 27 Voyage & Pure Divine 19-24
Lördag 31 Drifters

April
Tisdag 03 Edwings (Eftermiddagsdans)
Torsdag 05 Jontez
Lördag 07 Streaplers
Söndag 08 Blender & Date 19-24
Tisdag 10 Leif Hermanssons (Eftermiddagsdans)
Lördag 14 Zlips
Tisdag 17 Claes Lövgrens *
Tisdag 17 Johnnys (Eftermiddagsdans)
Lördag 21 Bengt Hennings
Tisdag 24 Highlights *
Tisdag 24 Tång & Co
Lördag 28 Cavalkad
Måndag 30 Matz Bladhs

Maj
Tisdag 01 (Eftermiddagsdans)
Tisdag 01 Tisdagsdansen *
Lördag 05 Kindbergs
Tisdag 08 Junix (Eftermiddagsdans)
Tisdag 08 Tisdagsdansen *
Lördag 12 Bengt Hennings & Stenssons
Tisdag 15 Holens (Eftermiddagsdans)
Tisdag 15 Tisdagsdansen *
Lördag 19 Lördagsdansen
Tisdag 22 (Eftermiddagsdans)
Tisdag 22 Tisdagsdansen *
Lördag 26 Lördagsdanen
Tisdag 29 (Eftermiddagsdans)
Tisdag 29 Chiquita *

Danser märkta med * = Tisdagsdanser 19.00 – 23.00
Eftermiddagsdans = Tisdagar 13.30 – 17.00
Danser där ej annat anges = 21.00 – 01.00

Publicerat med reservation för eventuella ändringar.

admin