Nyårsdanser 2009

27 dec
Dans på Forshaga Folkets hus en lördagkväll

Dans på Forshaga Folkets hus en lördagkväll

Här tipsar jag om vart man kan åka och dansa på Nyårsafton.

Arkipelag hotell Mariehamn – Music Men, Soundway 21.00-01.00
Best Western Årjang Hotel Årjäng – Kenth Lövings 21.00-01.00
Bibliotekshuset Tidaholm – Excess 22.00-02.00
Billingehus Skövde – Chapelle 21.00-01.00
Birka Paradise – Fernandoz, Titanix
Brunnsparken Örebro – Drifters 21.00-01.00
Casino Cosmopol Göteborg – Chiquita 21.30-01.30
Casino Cosmopol Malmö – Jenny Salens 21.00-01.00
Casino Cosmopol Sundsvall – Svänzons 21.00-01.00
Danspalatset Vallonen Överum – Nordbergs 21.00-01.00
Dansrotundan i Lomma – Erik Arnolds 19.30-24.00
Dansrotundan Klagshamn – Liljas (medlemsdans) 19.30-24.00
Degerfors Folkets Hus – Elisabeth Lords 21.30-01.30
Eskils Gille Eskilstuna – Gideons 21.00-01.00
Fars Hatt Kungälv – Casablanca 21.00-01.00
Folkets Hus Kristallen Nybro – Jaxons 20.00-00.30
Folkets Park Club68 Kaskad Växjö – Donnez 20.00-00.30
Forum Älvsbyn – Benkez 21.00-01.00
Fyrisparken Uppsala – Junix 21.00-01.30
Grand Hotel Falkenberg – Callisto 21.00-01.00
Grand Hotell Stockholm – Ambassadeur 21.00-01.00
Gustav Fröding Hotell Karlstad – Yesterday 21.00-01.00
Hemmeslövs Herrgård Båstad – Dansband 21.00-01.00
Hooks Herrgård Vaggeryd – Svenssons 21.00-01.00 (ej Svänzons)
Hotell Lappland Lycksele Agneta & Peter 21.00-01.00
Hotell Storforsen Vidsel Älvsbyn – Expanders 21.00-01.00
Höörs Gästgivaregård – Impalas 21.00-01.00
Laholmen Hotel Rest Salt Strömstad – Sounders 22.00-02.00
Laxsjö Bygdegård Laxsjö Föllinge – Fålings 19.00-01.00
Locknevi bygdegård Vimmerby – Fredahlz 21.00-01.00
Parkhallen Storvik – Löpsjötorparn´s 21.00-01.00
Playa del Sol Restaurant Gran Canaria – Avant 21.00-01.00
Quality Hotel Stenungsbaden Stenungsund – CC & Lee 21.00-01.00
Rest Göta Kanal Teneriffa – Towe & Charlotta Widerberg 20.30-03.00
Ronneby Brunn Ronneby – Carina Jaarneks 21.00-01.00
Selma Lagerlöf Hotell & Spa Sunne – Nordinz 21.00-01.00
Sjötofta Fritid Tranemo S O S Stickan & Stefan 21.00-01.00
Societetsrestaurangen Varberg – Face 84 21.30-01.30
Stena Scandinavica/Germanica – Bhonus, Janne Stefans
Strandbaden Hotel Elit Falkenberg – Zeconds 21.00-01.00
Södertuna Slott Gnesta – Kalops 21.00-01.00
Södra Berget Sundsvall – Martinez 21.00-02.00
Tallparken Vinslöv – Candix 21.00-01.00
Tanumstrand Tanumstrand v.Grebbestad – Date 21.00-01.00
Tingvalla Nöjesplatsen i Åstorp Åstorp – Samzons 20.30-01.00
Valhalla Sandviken – Jonnys 21.00-01.00
Vemdalsskalet Högfjellshotell Vemdalen – Hudiks 21.00-01.00
Viking Line Amorella – Joyride
Viking Line Cinderella – BBK, Good Time Rollers 21.00-02.15
Viking Line Gabriella – Celebration
Viking Line Mariella – Trip Collective
Örenäs slott Glumslöv Landskrona – Deléns 21.00-01.00

Samtliga danser med reservation för ev fel och ändringar.
Uppgifter kommer från bland annat danslogen och google

admin

Lite om MackanZ

Lämna ett svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.